Київ 04050, вул. Платона Майбороди 32, 5 корпус, 4 поверх, 402 кабінет

(097) 090 43 94


(044) 483 96 95

Київ 04050, вул. Платона Майбороди 32, 5 корпус, 4 поверх, 402 кабінет

(097) 090 43 94


(044) 483 96 95

E-mail: moc.liamg%40viyk.ofni.amoneda

АКРОМЕГАЛІЯ ТА ГІГІНТИЗМ

АКРОМЕГАЛІЯ ТА ГІГАНТИЗМ - це стани, пов'язані з продукцією гіпофізом надмірної кількості гормону росту (соматотропіну).

Гігантизм

Це стан, що розвивається у дитячому або молодому віці до завершення процесу росту кісток. Продукція великої кількості гормону росту спричиняє надмірний ріст скелета та внутрішніх органів. Люди, що страждають на гігантизм, можуть виростати на 20-30 см вище, ніж було б очікувано для їхньої статі та віку. Це впливає на здоров'я людини, наприклад, викликає серцево-судинні хвороби чи артрит. Також через надмірне збільшення очних яблук може постраждати зір.

Акромегалія

Розвивається після того, як закінчився активний ріст кісток (після закінчення підліткового періоду).

Симптоми акромегалії


● Збільшення розміру рук та стоп: пальці, кисті та стопи можуть стати більшими та ширшими.
● Зміни в обличчі: збільшення розміру носа, вух, губ, щоки. Люди можуть помічати, що обличчя стає менш впізнаваним через збільшення окремих його частин.
● Зуби можуть виростати більшими, змінюється відстань між ними, що може призвести до проблем зі щелепами та прикусом.
● Збільшення внутрішніх органів, таких як серце, печінка, легені, може призводити до серцевих та дихальних проблем.
● Інші зміни в зовнішності: грубішають шкіра та волосся.
● Суглобові болі. Збільшення кісткових і тканинних структур може вплинути на суглоби, що може спричиняти біль та обмеження руху.

Причини

Причиною гігантизму та акромегалії, як правило, є пухлини гіпофіза, відомі як гіпофізарні аденоми, які й продукують забагато соматотропіну.

Прогрес акромегалії викликає серйозні наслідки для здоров'я, включаючи такі можливі ускладнення:

● Розвиток гіпертонії (високого артеріального тиску).● Захворювання серця та судин, особливо кардіоміопатія (збільшення серця).● Артрит.● Розвиток цукрового діабету 2 типу.● Зоб.● Утворення поліпів у товстому кишечнику.● Міома матки.● Стиск спинного мозку.● Втрата зору.

Лікування

Лікування зазвичай включає хірургічне видалення пухлини, радіотерапію або медикаментозні методи, спрямовані на зниження рівня гормону росту у пацієнта. Раннє виявлення та адекватне лікування є надзвичайно важливими для сприятливого прогнозу.
Надання лікування акромегалії на ранніх стадіях допомагає зменшити ризик розвитку цих ускладнень. Без вчасного лікування ця хвороба або її ускладнення можуть призвести до передчасної смерті. Пам'ятайте це та не нехтуйте своїм здоров'єм.

Виникли питання?

Заповніть форму нижче і ми зв'яжемося з вами найближчим часом 


Ми надамо Вам відповідь в найкоротший термін

Can't send form.

Please try again later.

Made with