Київ 04050, вул. Платона Майбороди 32, 5 корпус, 4 поверх, 402 кабінет

(097) 090 43 94


(044) 483 96 95

Київ 04050, вул. Платона Майбороди 32, 5 корпус, 4 поверх, 402 кабінет

(097) 090 43 94


(044) 483 96 95

E-mail: moc.liamg%40viyk.ofni.amoneda

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА АДЕНОМА ГІПОФІЗА?

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА АДЕНОМА ГІПОФІЗА?

Гіпофіз - це життєво важливий орган, який розташований в мозку і відповідає за виробництво та регулювання гормонів в організмі. Цей малий орган розміром близько з горішок відіграє неймовірно важливу роль у функціонуванні нашого тіла, контролює різні фізіологічні процеси, такі як: ріст, розвиток, репродукція ,метаболізм та інші.

Аденома гіпофіза є однією з найпоширеніших форм пухлин головного мозку. Це доброякісна пухлина, яка розвивається з залозистої тканини та локалізується в передній долі гіпофіза. 

Лікування залежить від розміру та типу пухлини, а також від симптомів, які вона викликає.Аденома гіпофіза може бути клінічно активною або неактивною. Клінічно активні аденоми виробляють занадто багато гормонів та зазвичай супроводжуються симптомами, тоді як неактивні - можуть бути безсимптомними. У деяких випадках лікарі можуть вирішити не лікувати, а просто спостерігати за нею.

Хоча аденоми гіпофіза можуть протікати без симптомів,  важливо знати, що деякі ознаки можуть бути виявлені вже на ранній стадії захворювання.

Один з найбільш очевидних симптомів аденоми гіпофіза- це головний біль, який може бути постійним або періодичним. Інші симптоми можуть включати зміни зору, зниження сексуального бажання, а також розлади місячного циклу у жінок. У деяких випадках можуть виникнути такі симптоми, як: втрата апетиту, нудота та діарея, що може вказувати на проблеми зі шлунком.

Найбільш небезпечні аденоми гіпофіза - це ті, що виробляють надмірну кількість гормонів, таких як пролактин, гормон росту, кортикотропін та інші. Якщо пухлина виробляє занадто багато гормонів, це може призвести до гіперфункції гіпофіза, яка може викликати різні захворювання, такі як акромегалія, Кушинговий синдром, гіпотиреоз та інші. 

Якщо пухлина зростає та викликає негативні наслідки для здоров'я пацієнта, лікарі можуть рекомендувати хірургічне втручання для видалення її з організму. Це може бути необхідно, щоб покращити стан здоров'я пацієнта та запобігти подальшому прогресуванню патології. Зазвичай, перед проведенням операції, лікарі здійснюють повний медичний огляд та збирають анамнез, щоб визначити оптимальний метод лікування та мінімізувати ризики.

Тому, якщо ви маєте підозру на наявність аденоми гіпофіза, важливо звернутися до лікаря для діагностики та лікування. Раннє виявлення та лікування, може допомогти запобігти небезпечним ускладненням та підтримати ваше здоров'я.

Made with