Київ 04050, вул. Платона Майбороди 32, 5 корпус, 4 поверх, 402 кабінет

(097) 090 43 94


(044) 483 96 95

Київ 04050, вул. Платона Майбороди 32, 5 корпус, 4 поверх, 402 кабінет

(097) 090 43 94


(044) 483 96 95

E-mail: moc.liamg%40viyk.ofni.amoneda

СИМПТОМИ, ПРИ ЯКИХ НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ЕНДОКРИНОЛОГА

Ендокринна система відповідає за вироблення та розподіл різних гормонів в організмі людини. Забруднене навколишнє середовище, несприятливі робочі умови та нездоровий спосіб життя можуть спричинити проблеми в роботі ендокринної системи. Якщо її робота порушена, це може призвести до появи різних захворювань, таких як діабет, гіпотиреоз, гіпертиреоз та інші. Симптоми цих захворювань можуть бути дуже різноманітними і, у більшості випадків, пов'язані зі зміною рівня гормонів в організмі.

ЕНДОКРИНОЛОГ- лікар, який спеціалізується на лікуванні захворювань ендокринної системи, що включає, щитоподібну залозу, підшлункову залозу, надниркові залози та інші органи, що виробляють гормони.

СИМПТОМИ ПОРУШЕННЯ ЕНДОКРИННОЇ СИСТЕМИ 

● Підвищена втома на фоні звичайних навантажень-це може бути сигналом збоїв у роботі щитовидної залози, відповідальної за продукцію гормонів, які регулюють метаболізм і енергетичний баланс організму.
● Постійна сухість у роті і спрага, часте сечовипускання та свербіж шкіри- можуть свідчити про порушення роботи підшлункової залози, яка виробляє гормон інсулін, необхідний для регулювання рівня цукру в крові.
● Різке зниження або збільшення маси тіла, зниження або збільшення апетиту, тахікардія (прискорене серцебиття), тремтіння рук (тремор), зниження пам’яті і концентрації, безсоння, роздратованість, плаксивість можуть бути ознаками порушення роботи щитовидної залози.
● Випадіння волосся, гіперпігментація шкіри (колір загару), яка виникає без дії сонячних променів- можуть бути сигналами порушення роботи надниркової залози, яка виробляє гормони, що регулюють функціонування серцево-судинної та нервової систем.
● Часті переломи кісток та повторне утворення каменів нирок також можуть бути ознаками проблем з ендокринною системою, зокрема з підшлунковою залозою або щитоподібною залозою. Наприклад, при недостатньому виділенні гормонів щитовидної залози може розвиватися остеопороз, що підвищує ризик переломів.
● Часті закрепи можуть бути ознакою поганої роботи щитоподібної залози, яка відповідає за вироблення гормонів, що регулюють обмін речовин в організмі.
Проблеми з ендокринною системою можуть бути однією з невияснених причин чоловічого та жіночого безпліддя.
Деякі ендокринні порушення, такі як ГІПОТИРЕОЗ або ГІПЕРПРОЛАКТИНЕМІЯ, можуть впливати на фертильність, а в деяких випадках, надниркова аденома або рак щитовидної залози можуть також створювати проблеми з можливістю мати дітей. Це підкреслює важливість регулярних медичних оглядів та консультацій з ендокринологом для збереження репродуктивного здоров'я.

Якщо у вас виникає будь-який з перерахованих симптомів, варто звернутися до ендокринолога для професійної консультації та обстеження. Нерідко раннє виявлення захворювань ендокринної системи дозволяє уникнути серйозних ускладнень та покращити якість життя. Також важливо пам'ятати про профілактику - збалансований раціон, регулярну фізичну активність та здоровий спосіб життя можуть позитивно впливати на стан ендокринної системи. Не забувайте про своє здоров'я та вчасно звертайтеся до лікаря!

Виникли питання?

Заповніть форму нижче і ми зв'яжемося з вами найближчим часом 


Ми надамо Вам відповідь в найкоротший термін

Can't send form.

Please try again later.

Made with