Київ 04050, вул. Платона Майбороди 32, 5 корпус, 4 поверх, 402 кабінет

(097) 090 43 94


(044) 483 96 95

Київ 04050, вул. Платона Майбороди 32, 5 корпус, 4 поверх, 402 кабінет

(097) 090 43 94


(044) 483 96 95

E-mail: moc.liamg%40viyk.ofni.amoneda

ГОРМОНАЛЬНИЙ ЗБІЙ У ЖІНОК

Мало хто з жінок не досліджував тему гормонального збою через збільшення ваги чи порушення фертильності. Ми зібрали для вас основний список причин, що можуть призвести до порушення роботи ендокринних залоз та організму в цілому.Перше, про що треба сказати - гормональний збій у жінок може бути спричинений дуже різними факторами.

Причини гормонального збою у жінок

СТРЕС- постійний або надмірний стрес може спричиняти збій у роботі гіпоталамуса та гіпофіза - частин головного мозку, відповідальних за регулювання гормональної активності.
ВАГІТНІСТЬ- навіть нормальна вагітність може викликати значні зміни в рівнях гормонів, і нормальна функція гіпофіза та яєчників може бути порушена.
ПОЛІКІСТОЗ ЯЄЧНИКІВ-це розлад, при якому на яєчниках утворюються доброякісні пухлини - кісти. Це може призводити до збою в роботі гормонів, зокрема збільшення рівня чоловічого гормону - тестостерону.
МЕНОПАУЗА- з віком, жінки переходять через менопаузу, що призводить до припинення менструацій та зменшення рівнів гормонів, таких як естроген і прогестерон.
ТИРЕОЇДНА ДИСФУНКЦІЯ- проблеми зі щитоподібною залозою також можуть впливати на нормальний гормональний баланс.
ПОГАНЕ ХАРЧУВАННЯ ТА ДІЄТА- харчування, що бідне на поживні речовини, нестача певних макро- та мікроелементів, а також екстремальні дієти можуть спричинити збій у гормональній системі.Занадто інтенсивні фізичні навантаження. Завелика фізична активність, особливо без належного харчування та відпочинку, може впливати на гормональний статус.
ЗАСТОСУВАННЯ ЛІКАРСЬКИХ ПРЕПАРАТІВ -деякі ліки, такі як антидепресанти, стероїди, антибіотики тощо, можуть впливати на рівні гормонів.
ЗОВНІШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ-екологічні фактори (токсини, забруднення середовища), можуть впливати на гормональний баланс через зміни в ендокринній системі.
ГЕНЕТИЧНІ ФАКТОРИ- у деяких випадках, гормональні зміни можуть бути спадковими.

Ці чинники можуть взаємодіяти між собою так, що у кожному випадку симптоми будуть відрізнятися. Тож якщо ви маєте питання чи побоювання щодо гормонального здоров'я, важливо звернутися до лікаря для обстеження та консультації.

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО У ЖІНКИ ГОРМОНАЛЬНИЙ ЗБІЙ?

Симптоми можуть значно відрізнятися в залежності від конкретного розладу та його причин.
ОСЬ ДЕЯКІ ЗАГАЛЬНІ СИГНАЛИ:
● Порушення менструального циклу● Нерегулярні місячні або їх відсутність ● Важкі або надмірні місячні кровотечі ● Зміни в зовнішності та вазі● Зміни ваги без явної причини● Збільшення ваги навіть при зниженні кількості споживаних калорій● Зміни шкіри, волосся та нігтів (наприклад, акне, пігментація, випадіння волосся)● Зміни в настрої● Депресія, тривожність, дратівливість● Порушення сну● Порушення лібідо● Остеопороз, переломи кісток● Нездатність завагітніти● Загальне нездужання (наприклад, головні болі) та інші.
Якщо ви помічаєте будь-які з цих симптомів протягом тривалого періоду, важливо звернутися до лікаря. Гінеколог або ендокринолог може провести обстеження та призначити тести для визначення причини гормонального збою і розробити індивідуальний план, як нормалізувати гормональний збій. Не варто відкладати візит до фахівця, оскільки раннє виявлення та лікування може допомогти уникнути ускладнень та поліпшити якість життя.

Виникли питання?

Заповніть форму нижче і ми зв'яжемося з вами найближчим часом 


Ми надамо Вам відповідь в найкоротший термін

Can't send form.

Please try again later.

Made with