Ми надамо Вам відповідь в найкоротший термін
Мало хто з жінок не досліджував тему гормонального збою через збільшення ваги чи порушення фертильності. Ми зібрали для вас основний список причин, що можуть призвести до порушення роботи ендокринних залоз та організму в цілому.Перше, про що треба сказати - гормональний збій у жінок може бути спричинений дуже різними факторами.
СТРЕС- постійний або надмірний стрес може спричиняти збій у роботі гіпоталамуса та гіпофіза - частин головного мозку, відповідальних за регулювання гормональної активності.
ВАГІТНІСТЬ- навіть нормальна вагітність може викликати значні зміни в рівнях гормонів, і нормальна функція гіпофіза та яєчників може бути порушена.
ПОЛІКІСТОЗ ЯЄЧНИКІВ-це розлад, при якому на яєчниках утворюються доброякісні пухлини - кісти. Це може призводити до збою в роботі гормонів, зокрема збільшення рівня чоловічого гормону - тестостерону.
МЕНОПАУЗА- з віком, жінки переходять через менопаузу, що призводить до припинення менструацій та зменшення рівнів гормонів, таких як естроген і прогестерон.
ТИРЕОЇДНА ДИСФУНКЦІЯ- проблеми зі щитоподібною залозою також можуть впливати на нормальний гормональний баланс.
ПОГАНЕ ХАРЧУВАННЯ ТА ДІЄТА- харчування, що бідне на поживні речовини, нестача певних макро- та мікроелементів, а також екстремальні дієти можуть спричинити збій у гормональній системі.Занадто інтенсивні фізичні навантаження. Завелика фізична активність, особливо без належного харчування та відпочинку, може впливати на гормональний статус.
ЗАСТОСУВАННЯ ЛІКАРСЬКИХ ПРЕПАРАТІВ -деякі ліки, такі як антидепресанти, стероїди, антибіотики тощо, можуть впливати на рівні гормонів.
ЗОВНІШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ-екологічні фактори (токсини, забруднення середовища), можуть впливати на гормональний баланс через зміни в ендокринній системі.
ГЕНЕТИЧНІ ФАКТОРИ- у деяких випадках, гормональні зміни можуть бути спадковими.
Ці чинники можуть взаємодіяти між собою так, що у кожному випадку симптоми будуть відрізнятися. Тож якщо ви маєте питання чи побоювання щодо гормонального здоров'я, важливо звернутися до лікаря для обстеження та консультації.
Симптоми можуть значно відрізнятися в залежності від конкретного розладу та його причин.
ОСЬ ДЕЯКІ ЗАГАЛЬНІ СИГНАЛИ:
● Порушення менструального циклу● Нерегулярні місячні або їх відсутність ● Важкі або надмірні місячні кровотечі ● Зміни в зовнішності та вазі● Зміни ваги без явної причини● Збільшення ваги навіть при зниженні кількості споживаних калорій● Зміни шкіри, волосся та нігтів (наприклад, акне, пігментація, випадіння волосся)● Зміни в настрої● Депресія, тривожність, дратівливість● Порушення сну● Порушення лібідо● Остеопороз, переломи кісток● Нездатність завагітніти● Загальне нездужання (наприклад, головні болі) та інші.
Якщо ви помічаєте будь-які з цих симптомів протягом тривалого періоду, важливо звернутися до лікаря. Гінеколог або ендокринолог може провести обстеження та призначити тести для визначення причини гормонального збою і розробити індивідуальний план, як нормалізувати гормональний збій. Не варто відкладати візит до фахівця, оскільки раннє виявлення та лікування може допомогти уникнути ускладнень та поліпшити якість життя.
Заповніть форму нижче і ми зв'яжемося з вами найближчим часом