Київ 04050, вул. Платона Майбороди 32, 5 корпус, 4 поверх, 402 кабінет

(097) 090 43 94


(044) 483 96 95

Київ 04050, вул. Платона Майбороди 32, 5 корпус, 4 поверх, 402 кабінет

(097) 090 43 94


(044) 483 96 95

E-mail: moc.liamg%40viyk.ofni.amoneda

МІКРО ТА МАКРО АДЕНОМА ГІПОФІЗА

АДЕНОМА - це доброякісна пухлина, яка росте з епітеліальних (покривних) тканин організму. Вона не є злоякісною, але може викликати проблеми через збільшення розмірів та стискання тканин, що її оточують.

Мікро- та макроаденома - це доброякісні пухлини гіпофіза, які відрізняють за їхніми розмірами.

Мікроаденома гіпофіза

Це невелика пухлина, яка має діаметр менше, ніж 10 мм. Зазвичай мікроаденоми не викликають значних проблем через малий розмір і незначну продукцію гормонів. Проте, деякі з них можуть бути гормонально активними й викликати ендокринні зміни.
Лікування мікроаденом включає спостереження, медикаментозну терапію або хірургічне втручання.

Макроаденома гіпофіза

Це велика пухлина гіпофіза, яка має діаметр 10 мм чи більше. Макроаденоми можуть викликати проблеми через свій розмір. В залежності від того, чи є пухлина гормонально активною, симптоми можуть відрізнятися.

Симптоми макроаденоми

Зорові проблеми. Макроаденома може стискати зоровий нерв або область навколо нього, що призводить до проблем із зором. Це може включати зменшення гостроти зору чи вуаль перед очима, двоїння в очах, обмеження периферійного зору тощо.
Головний біль, особливо через тиск на навколишні тканини.
Гормональні зміни - залежно від типу виділеного гормону. Наприклад, надмірна продукція пролактину (пролактинома) може викликати галакторею (виділення молока з молочних залоз), порушення менструального циклу та зменшення сексуального бажання.
Інші симптоми. Зміни настрою, втома, порушення сну та інші. Коли макроаденома росте повільно, то симптоми можуть з'являтися поступово, і пацієнт може їх не помічати. Якщо у вас є підозра на макроаденому гіпофіза або ви помічаєте будь-які зазначені симптоми, важливо звернутися до медичного фахівця для обстеження та належного лікування.
Лікування макроаденом зазвичай включає видалення пухлини, а також може вимагати післяопераційного лікування.


ВАЖЛИВО РОЗУМІТИ : симптоми та доцільні методи лікування пухлини гіпофіза можуть відрізнятися в кожного пацієнта, тому варто звернутися до медичного фахівця для точної діагностики та плану лікування.

Виникли питання?

Заповніть форму нижче і ми зв'яжемося з вами найближчим часом 


Ми надамо Вам відповідь в найкоротший термін

Can't send form.

Please try again later.

Made with